Marsz przeciwko imigrantom

18:00

26 września o godzinie 16.00 rozpoczął się marsz przeciwko imigrantom w Katowicach. Organizacją zajął się Okręg Śląski Młodzieży Wszechpolskiej. Na wydarzenie odpowiedziało tysiące osób, które spotkały się na Placu Chrobrego, przeszły ulicami Jagiellońską, Kochanowskiego, Św.Jana ,kończąc na placu przed Spodkiem. 26 września o godzinie 16.00 rozpoczął się marsz przeciwko imigrantom w Katowicach. Organizacją zajął się Okręg Śląski Młodzieży Wszechpolskiej. Na wydarzenie odpowiedziało tysiące osób, które spotkały się na Placu Chrobrego, przeszły ulicami Jagiellońską, Kochanowskiego, Św.Jana ,kończąc na placu przed Spodkiem. 
Partia KORWiN zorganizowała podobne wydarzenie, w tym samym czasie, jednak biorąc pod uwagę zdecydowanie mniejszą liczbę osób dołączyła się do marszu. Młodzież Wszechpolska dała jednak warunek-  oczywiście mogli w nim uczestniczyć, ale nie będąc pod swoim szyldem. Korwiniści wbrew woli organizatorów nie zrezygnowali ze swych plakatów, co spotkało się z dezaprobatą.Mimo rac, huku i wulgarnych okrzyków (KTO NIE SKACZE KOZOJEBCA HEJ HEJ/ CAŁA POLSKA ŚPIEWA Z NAMI WYPIERDALAĆ Z UCHODŹCAMI ) marsz odbył się bez interwencji policji, która przez cały czas bacznie obserwowała sytuację. 


Wydawać by się mogło, że w wydarzeniu uczestniczyli sami, stereotypowo z resztą postrzegani narodowcy. Marsz był jednak na tyle dobrze zorganizowany i bezpieczny, że brały w nim udział również osoby starsze, a nawet całe rodziny z dziećmi. Manifestujący podkreślali swoją niechęć niesienia pomocy imigrantom z krajów islamskich. Argumentowali to brakiem pracy i godnych warunków do życia w Polsce, mieszkań, pieniędzy na pomoc socjalną, czy też zdrowotną. Wielu wyrażało obawę przed islamizacją państwa oraz wojną na tle religijnym.

Wydarzenie było tak głośnie ,że zainteresowanie marszem okazywali nawet dziennikarze z "Polsat News". Co prawda ich uwagę przykuła tylko paląca flaga Unii Europejskiej... 


... która była na tyle absorbująca, że kamerzyści mimo upomnień nie raczyli wstać do hymnu, który został śpiewany przez zgromadzonych podczas palenia się, jak to nazwał jeden z organizatorów, "Unijnej Szmaty"
Kanclerz Angela Merkel coraz bardziej daje do zrozumienia, że jeśli Polska nie pomoże w rozwiązaniu problemu nielegalnej imigracji w Europie, konieczne będzie zamknięcie granic i zawieszenie funkcjonowania traktatu z Schengen. Śląsk natomiast daje do zrozumienia jedno - Polska nie jest gotowa na przyjęcie 12 tys uchodźców. 


You Might Also Like

9 Comments

 1. a w jaki sposob moj ostatni post uratowal Ci tylek?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem przeciwko przyjęciu emigrantów do Polski.

  OdpowiedzUsuń
 3. no z tej strony katowic nie znam... jestem na slasku raz na kilka miesy w odwiedzinach u rodziny, ale konczy sie zazwyczaj zakupami w silezi.... mlodziez ze slaska widac sie jednoczy...

  OdpowiedzUsuń
 4. "To jest ten kraj popatrz, popatrz, popatrz sam
  Dobrze go znam, kochanie dobrze go znam
  Nietolerancji i znieczulenia raj
  To jest ten kraj, to jest ten kraj"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli Syrię, czy Arabię Saudyjską?

   Usuń
 5. Sama nie popieram tego typu inicjatyw. Dlaczego? W Warszawie byłam jej światkiem, trochę słabo, że turyści chowali się po sklepach, żeby nie oberwać od jakiegoś naładowanego narodowca, który czuje się silny, bo idzie w grupie.
  Sama nie jestem zwolenniczką imigrantów, ale tak skrajnych emocji na pewno okazywać nie będę.

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Flickr Images