wtorek, 4 października 2016

#czarnyprotest


Nie ma raczej osoby, która nie słyszała o czarnym proteście - ogólnopolskim strajku kobiet przeciw restrykcyjnym zmianom w prawie aborcyjnym. Jak wiadomo projekt zakazujący aborcji jest projektem obywatelskim, który niezwykle spodobał się naszym posłom i posłankom, w przeciwieństwie do odrzuconego projektu, również obywatelskiego, "Ratujmy kobiety", (podpisało się pod nim ponad 250 tyś obywateli)Jak widać na mapie, strajk odbył się w wielu miejscach. Miałam możliwość uczestniczenia w protestach w Bytomiu oraz Katowicach. 


Organizacja w Bytomiu jest naprawdę godna podziwu, z resztą trudno się dziwić skoro spośród tłumu kobiet widziałam wiele społeczniaków z grupy Piękna strona miasta. O godzinie 10.00 czarna armia spotkała się na Rynku przy pomniku Lwa, gdzie wspólnie ruszyła na podbicie Szpitala Specjalistycznego nr 1 w celu oddania krwi. Nie obyło się również bez uroczej wizyty w biurze posła PiS - Wojeciecha Szaramy, który od protestujących kobiet dostał prezenty w postaci wieszaków. 


O godzinie 15.00 ruszył krótki przemarsz, po którym uczestniczki marszu wsiadły w tramwaje 
i ruszyły na podbój Katowic. 


Ilość protestujących w stolicy Silesii była imponująca. Pod Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego zebrały się tłumy. Kobiety stały w kolejce do podpisania się pod petycją przeciw CETA, ale o tym niebawem ;) 


Spotkałam nie tylko działaczy należących do grupy "Dziewuchy Dziewuchom","KOD-u", czy też "Ratujmy kobiety". Wiele osób strajkujących to w większości zwykłe "szaraki", które stwierdziły, że muszą wyjść na ulice walczyć o swoje prawa. 

Byli również przeciwnicy aborcji stanowiący grupę około dwudziestoosobową. Prowokowali tłum wygłaszając hasła antyaborcyjne, które nazywały strajkujące kobiety między innymi morderczyniami.

Pod koniec strajku ludzie stojący pod teatrem postanowili dołączyć się do protestujących przeciw aborcji.  Barierę między jedną grupą, a drugą stanowił tramwaj (to cud, że nikt pod niego nie wpadł) oraz policja, która z godziny na godzinę robiła się liczniejsza.

Możliwe, że to zdjęcie robiła Ruda - towarzyszyła mi podczas strajku (widzieliście ją w audycji na żywo). Jakby ktoś szukał dobrego fotografa na ślub polecam:

https://www.facebook.com/KarolinaKarkowskaPhotography/

a jak macie dosyć mojego bełkotu o polityce, możecie rozkoszować się jej przeżyciami z koncertów, bo w końcu Ruda koncertuje!

218 komentarzy:

 1. ciekawe, co by taka przeciwniczka aborcji powiedziała, gdyby się okazało, że jej ciąża zagraża życiu jej i dziecka, albo że dziecko na milion procent urodzi się ciężko chore.
  jestem za liberalizacją prawa aborcyjnego i ogłosiłam wszem wobec, że nigdy nie wrócę do kraju na stałe, jeśli rząd będzie nam fundował takie znakomite ustawy.
  średniowiecze umysłowe.
  ale spoko, na browar z Tobą na pewno wpadnę :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. brawo, popieram, mądrego przyjemnie poczytać.

   Usuń
  2. A ja jestem zdania, że o ciąży kobieta powinna decydować przed zajściem. Poza nielicznymi wyjątkami, aborcja powinna być zabroniona i karana. Dokąd nie miałem dzieci, moje poglądy były bardziej liberalne. Dziecko z zespołem Downa jest zabijane za wadę genetyczną, za błąd natury. Człowiek - podobno brzmi dumnie. Miejmy odwagę i siłę dźwignąć to, co jest rezultatem naszych czynów. Nie chcesz ciąży? Nie zachodź! Dobrą stroną aborcji jest tylko to, że lewactwo samo się unicestwi, wyginie, nie przekaże swoich genów dalej. Dziecko chore? A jak będziesz miała dzieciaka w wieku 4. lat, który ulegnie wypadkowi / urwie mu nogę, uszkodzi mózg w wypadku czy chorobie itp./, to co, tez aborcja, bo chore? Aborcja owszem, w sytuacji pewnego zagrożenia życia matki, ale nie jako metod antykoncepcji. Macie tabletki, gumy, spirale... Wystarczy mieć trochę więcej rozumu. Wiesz, że zrobisz to dziś w szalecie miejskim ze spotkanym w tramwaju facetem lub w kiblu dyskotekowym kilka razy jednej nocy, bo tylu tam przystojniaków... No to bierz te cilest czy jakieś inne diane35 i wal się nawet ze zwierzętami, ale nie zabijaj dziecka tylko za swoje "zapomniałam się".

   Usuń
 2. Ja już sama nie wiem co o tym myśleć. Wszystko zależy od sytuacji..
  Nie podoba mi się to jak rząd manipuluje ludzmi, chcą zakazać aborcji i chcą aby antykoncepcja była zakazana. To wszystko jest chore, robią z nami co chcą..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aneczko, a kiedy to antykoncepcję chciano zakazać? To bzdury wierutne, manipulacja! Po prostu dla niektórych lewaków aborcja jest tym samym, co antykoncepcja. Antykoncepcja ma zapobiegać przyczynom, nie skutkom. Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Właśnie przez takie działania naszego kochanego rządu coraz częściej myślę o opuszczeniu tego kraju i przy najbliższej możliwej okazji zrobię to.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co się działo na wiejskiej po czarnym proteście to już cyrk

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochana byłaś w Bytomiu ? Widziałam ten protest w Bytomiu - robił wrażenie !

  OdpowiedzUsuń
 6. W moim mieście też był protest. Nie tak liczny i imponujący, ale cieszę się, że poszłam i przekonałam się, że jednak w moim mieście, które uważam za proPiS, są osoby, które potrafią się sprzeciwić i widzą co się dzieję.. Mam takie same podejście jak Sabina Milewska. Jeżeli nasz rząd będzie wprowadzał takie ustawy tylko po to żeby zamydlić komuś oczy na inne ważniejsze sprawy, to ucieknę z tego kraju przy najbliższej możliwej okazji... Co do tych osób, które są przeciwko aborcji... Nie wiem i nie wnikam w to skąd wzięły się ich przekonania. Boli mnie tylko to, że może przez ich zapatrzenie w swoją wiarę, przekonania pewnie w wielu przypadkach nie poparte żadnym doświadczeniem, będą musiały cierpieć kobiety, które naprawdę zetkną się z taką trudną sytuacją jak zagrożenie życia swojego i dziecka lub ciąża z gwałtu. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że jeżeli ktoś nie popiera aborcji to i tak jej nie zrobi, ale czy można zabronić tego komuś kto tego chce i naprawdę potrzebuje?

  Poza tym fotorelacja super :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nie byłam na tym proteście, bo mnie on zwyczajnie nie interesuje. Nie jestem ani za aborcją ani też za jej zakazem. Jeśli ktoś chce, to niech sobie jej dokonuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. problem jest w tym, ze nawet jak bedziesz chciala lub musial, to nie bedziesz mogla...zmusza Cie do donoszenia dziecka bez mozgu, twarzoczaszki czy podobnego...chyba, ze masz tyle szmalu , ze stac Cie na wycieczke aborcyjna...pod warunkiem ze nie trafisz na Chazano-podobnego , ktory badajac Cie wielokrotnie nic Ci nie specjalnie nie powie...

   Usuń
  2. Ale bredzisz! Nawet nie wiesz jakie ohydne głupoty piszesz...

   Usuń
  3. Proponuję żeby Makroman spłodził troche więcej dzieci niż jedno no i wtedy zabierał głos. Bo racze życia nie zna, nawet nie kwalifikuje się do rodziny wielodzietnej a zabiera głos. czy to oby nie baba pod przykrywką.

   Usuń
  4. No tak się składa że spłodziłem... a czy znam życie? - myślę że lepiej od Ciebie, choćby z tego powodu iż średnia wieku komentujących to około 25 lat, a ja mam dwa razy więcej...
   ale zauważ "czy to oby nie baba pod przykrywką" - samo to zdanie pokazuje jak bardzo nie macie prawa identyfikować się z kobietami (wszystkimi kobietami), być ich głosem i przemawiać w ich imieniu...

   Usuń
  5. wysłannik pis? 50 lat nie upoważnia do ideologicznych pogladow i narzucania swojego zdania bo chyba nikt z toba tu nie dyskutuje.

   Usuń
  6. Paranoiczka? Nie głosowałem na PiS jeśli ma Cię to uspokoić...
   Przestańmchrzanić z tym "narzucanie" zabijanie jest złem i zakaz zabijania nie jest żadnym "narzucaniem". Jeśli moje słowa psują Wam dobre humory to trudno, prawda jest ważniejsza.

   Usuń
  7. Tak jestem za zbijaniem i eutanazją. A swoje poglądy staraj się wyrażać u siebie zaraz obok pcheł i komarów, to chyba twoja tematyka?

   Usuń
  8. Aliszjo - zabijanie NIE jest kwestią poglądów! Ale jesteś świetną ilustracją tezy że wszelkie ideologie lewicowe, to tak naprawdę ten sam faszyzm, tylko inaczej ubrany.

   Usuń
  9. jesteś lewakiem ?

   Usuń
  10. Nie jestem ani lewakiem ani faszystą (choć to w zasadzie dwie strony tego samego medalu). Jestem miłośnikiem prawdy.

   Usuń
  11. jak prezes od też jest miłośnikiem prawdy.

   aborcja jest indiwidualną sprawą każdej kobiety. To straszne że kobiety kobietom chcą zakazy, nakazy, upokażać. Jedne bedą chciały jak pani czy ksiadz chce, urodzić pochować. Inne nie bedą w stanie patrzyć jak im brzuchu rośnie I przez 9 miesięcy planować pogrzeb. Inne bedą uważały za akt miłosierdzia zakonczenie ciaży wczesniej bo istnieje szansa ze płód nie jest jeszcze rozwiniety,dzieki temu bedzie cierpiał mniej. Nie ci to oceniać, a już chamstwem, pychą I knrąbrnością jest próba podejmowania tak trudnej decyzji za kogoś!!!! kim ty jesteś żeby mówić o prawdzie mając poglady z prehistorii.

   Usuń

  12. ad "prezes" - jesteś głupia!

   ad - indywidualna sprawa - GÓWNO PRAWDA - zabijanie nie jest indywidualną sprawą kogokolwiek! zabijanie to ZBRODNIA! I gówno mnie obchodzą poglądy tej czy innej niewiasty. Zabijać nie wolno - jeśli wolno kobiecie zabić dla wygody, to mi wolno zabić tę kobietę dla jej pieniędzy 9mojej wygody).

   Usuń
  13. to baba pod przykrywką, wiem Szydło lub Pawłowicz.

   Usuń
  14. grabisz se to Macierewiczowa.

   Usuń
  15. Powtórzę: jedyną dobrą stroną aborcji jest to, że lewactwo samo się unicestwi. Aborcja to sprawa wyłącznie kobiety? Szkoda, że wasza stara tak nie myślała, chociaż kto wie, może i kilka sztuk ich rodzeństwa spuściły kanałem. Zawsze to mniej lewactwa. Tak, to jedyna dobra strona aborcji.

   Usuń
 8. Nawet nie wiesz jak bardzo spadł mi kamień z serca, jak się dowiedziałam, że zostanie tak jak było... Nie byłam na proteście, ale tylko dlatego, że córka mi się jeszcze wtedy nie wykurowała po chorobie. W Warszawie wyglądało to podobnie - tłumy na starym mieście, a zwolennicy aborcji - grupa 10 osób, którą musiał chronić wianuszek policjantów. Inaczej ludzie by ich chyba roznieśli...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "którą musiał chronić wianuszek policjantów. Inaczej ludzie by ich chyba roznieśli..." No ale to podobno oni byli agresywni a nie wiedźmy...

   Usuń
  2. Agresywni to za dużo powiedziane, po prostu do "wiedźm" kierowali różne wulgarne hasła i prowokowali te wszystkie wkurzone kobiety ;D Powiedziałabym, że byli raczej mocni w gębie dopiero jak się zjawił wianuszek policji. Jak jej nie było, a oni sobie stali spokojnie ze swoimi transparentami, nikt im krzywdy nie robił. Na początku strajku byli bez obstawy, a ilość kobiet za aborcją była większa niż wcześniej. Ludzie przechodzili, nie reagowali, a oni puszczali tylko z głośników jakieś nagranie o tym, że aborcja jest zła. Dopiero jak obstawiła ich policja, oni zaczęli prowokować tłum. ;)

   Usuń
  3. zakładam że wiedźmy nie były im dłużne... a w sumie nie każdy ma chęć zostać męczennikiem. Z drugiej strony, mam ochotę podejść do pewnych, znanych z TV twarzy kobiecych, które kiedyś robiły sobie beki z "moherowych babć dźgających parasolkami", a teraz aktywnie na czarnych marszach paradują i przypomnieć im te słowa... oczywiście z delikatną sugestia iż mam do czynienia z hipokrytkami.

   Usuń
  4. leśny dziadek?
   plodu nikt nie traktuje jak Boga tylko jak człowieka ale ty mozesz i swoje spuszczone w toalecie nasienie traktować jak chcesz.
   70 pr chłopców się masturbuje zabijająć dzieci.

   Usuń
  5. Głupoty piszesz - plemnik to nie dziecko, tak samo jak komórka jajowa. A onanizuje się prawdopodobnie 99 % chłopców i młodych mężczyzn...

   Usuń
  6. i ty jesteś tym jednym procentem mam w to uwierzyć.

   Usuń
  7. A idiotki nie mają innych tematów tylko onanizm...

   Usuń
  8. sam wspominałeś o zabijaniu.

   Usuń
  9. Bo aborcja to zabijanie!

   Usuń
  10. owszem zabijanie, ale są przypadki, w których jest to uzasadnione. Jeśli płód tak czy inaczej nie przeżyje (bo ciąza pozamaciczna, bo zagrożenie życia matki - sorry jak umrze kobieta, to raczej jej dziecko w brzuchu nie przeżyje...), albo jak maleństwo ma się urodzić silnie uszkodzone, ma żyć kilka godzin, albo dni i cierpieć... ewentualnie ma do końca życia zostac zależne od innych (a przecież jego matka nie będzie żyć wiecznie) to aborcja powinna zawsze być możliwa. Żadna kobieta nie usuwa sobie ot tak dziecka. To są bardzo ciężkie decyzje...

   Usuń
  11. Zawsze ratuje się obie osoby, jeśli w trakcie leczenia umrze dziecko to nie dlatego że zostało zabite ale dla tego że nie udało się go uratować.

   Podczas zabijania dziecka w łonie matki ono także cierpi! Czuje ból gdy jest rozgrywane na kawałeczki i tylko w w szmatławych biuletynach feministycznych się o tym nie wspomina.

   Czy to taka "ciężka decyzja"...?! A Casus nie tak dawny pewnej trzeciorzędnej piosenkareczki, której urządzano histerycznie owacje po tym jak "poczuła ulgę"...? Jakoś z tego co publicznie gadała nie przebijały tony "ciężkiej decyzji".
   Pozdrawiam

   Usuń
  12. kastracja powinna byc z urzedu bo tacy imbecyle zatruwaja swiat i najgorsze ze plodza imbecyli no wspólczuję rodzinie. gawędziarz erotoman.
   matka beata szydlo bedzie z ciebie dumna.

   Usuń
  13. to Polski Janusz, Janusze są upośledzeni.

   Usuń
  14. pogadałyscie sobie? wylały żal i frustrację/ to nich Wam na zdrowie wyjdzie.

   Usuń
 9. powiem tak. człowiek jest stworzeniem wolnym. posiada rozum, wolna wolę i sumienie. i to własnie sumienie powinno decydowac, nie osoby trzecie. żadna logicznie myśląca kobieta nie zrobi aborcji dla swojego widzi-mi-się

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stuknięty?

   Usuń
  2. Aliszjo - owszem,. lekko tak, nie powinienem podejmować dyskusji z osobami które mają problem z odróżnieniem emocji od logiki.

   Usuń
  3. O logikę cię nie posądzam, bredzisz jak szczur w kanale.

   Usuń
  4. Rozumiem iż właśnie błysnęłaś logiką tak zaawansowaną iż dla mnie już niedostępną ... ale ubaw.

   Usuń
  5. podziwiam twoja matke że dała rade.

   Usuń
  6. Słuszne bo to dzielna kobieta była.

   Usuń
  7. Ale bredzisz! Nawet nie wiesz jakie ohydne głupoty piszesz...

   Usuń
  8. Jest dzieckiem indygo!

   Usuń
  9. I znów proza której nie ogarniam... a może to już poezja?

   Usuń
 10. Myślę, że dlatego mamy wolą wolę, aby móc podejmować decyzję wedle własnego sumienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak SS manom sumienie nakazywało mordować Żydów to to tez było OK ?

   Usuń
  2. Podnieta, oj, oj.

   Usuń
 11. W całej akcji zahwyciła mnie ta solidarność kobiet i to, że mężczyźni również byli z nami!

  OdpowiedzUsuń
 12. Trudno się nie zgodzić z PROSTYM faktem iż aborcja JEST zabiciem człowieka.
  W związku z powyższym, nie ma dla mnie znaczenia czy w "strajku" brały udział "fajne" osoby, jaki miały z tego "fun" i czy były "cool"...
  Że były głupie (przynajmniej w znacznym odsetku)to nie ulega za to dla mnie wątpliwości!
  1 - projekt zmiany obecnego kompromisu nie wyszedł od PiS i nie miał z PiS niczego wspólnego - zatem matołek z PiSoff na grzbiecie zasługuje na szpica z zad. Podobnie ja pomysłodawczynie obdarowania nimi posła PiS
  2 - nie wiem skąd się tym kobietom ujawiło w główeczkach ze "przed wojnom to panie, kobiety wieszakami ciąże spędzały" ... podejrzewam iż przeczytały jeden z paszkwili Boy'a, ale bez wnikliwego spojrzenia na to jak było naprawdę i co można wieszakiem zrobić.
  3 - jest dla mnie osobiście przykre gdy sprowadza się kobiety do bezmyślnych "udostepniaczek pochwy" zbyt głupich na to by stosować środki antykoncepcyjne...

  4 - last but not least ... "dziwnym" zbiegiem przypadków, "czarne protesty" zbiegły się w czasie z kilkoma ważnymi wydarzeniami i decyzjami zapadającymi na arenie międzynarodowej i w swojej paranoicznej jaźni łatwo mogę sobie wyobrazić scenariusz poszczucia "kobiet" żeby zrobiły zadymę w której z oczu opinii publicznej znikną naprawdę ważne kwestie.

  ps. w czasie "czarnych protestów" byłem i w sklepie i w bibliotece i na rynku i na ulicach i w szkole po najmłodszego - wszędzie ładnie kolorowo ubrane dziewczyny i kobiety... nawet jedną zagadnąłem "na okoliczność", odparła że nie jest idiotką...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podniecił się czy co?

   Usuń
  2. Czy Ty dziewojo nie znasz innego słowa?

   Usuń
  3. Czy tu poczułeś się spełniony i myślisz że na tym blogu pokierujesz mózgami innych i narzucisz swoje denne poglądy. Fakt że na marszu byli mężczyźni pokazuje tylko że ci siedzący przed kompami i muskający rozgrzane klawiatury są idiotami? Oglądając twoje "arcydzieła" blogowe poraża mnie ta prostota.

   Usuń
  4. Siła jest tylko w kobietach, nie kundlom.

   Usuń
  5. Biedna Anonimowo, feria twojego hejtu nie zmieni sytuacji, że obiektywnie zabójstwo jest zabójstwem a nie "wyborem".

   Aliszia - zakładam iż gdybym na "czarnym marszu" wrzeszczał o "sukach" został bym zlinczowany... ale widać dwójmyślenie i hipokryzja to u Was norma...

   Usuń
  6. A czy przypadkiem twoje życie nie zaczyna i kończy się przy komputerze. Znam wielu "intelektualistów" którzy wiedzę czerpią z dziennika telewizyjnego a nie z życia. Czy ja mam decydować, czy wyciąć ci jądro w przypadku raka, bo ono jest twoje i masz je mieć. Skoro płód jest mój to żaden szowinista nie zmieni tego co z nim mogę robić i basta. A od "suk" możesz wyzywać swojego kanarka skoro go masz. Wchodzisz na luźnego bloga, na stronę kobiet i wdajesz się w dyskusję, która powinna cię gówno obchodzić. Moja macica moja sprawa. Ktoś zostawił przez pomyłkę komentarz na twoim blożku a ty jarasz się komentowaniem bo akurat ten temat ci sie spodobał. Idź zbadaj prostatę.

   Usuń
  7. i intelekt i intelekt.

   Usuń
  8. Ewo - Płód NIE jest twój, bo to OSOBNE życie! Zależne od matki w pierwszych miesiącach, ale osobne! I żadne wyzwiska, klątwy i złorzeczenia szowinistek tego nie zmienią.

   "A od "suk" możesz wyzywać swo.." - nie wiem czy jest w zakresie dostępnej Ci percepcji dostrzec prosty fakt że to wobec mnie użyto słowa "kundel"?!
   "Wchodzisz na luźnego bloga, na stronę kobiet i wdajesz się w dyskusję, która powinna cię gówno obchodzić." - bo istotnie "czarne kobiece sotnie" gówno m,niem obchodzą, ale promowanie przez nie zabijania nienarodzonych to już zupełnie inna sprawa.

   "Moja macica moja sprawa"
   - owszem ale dziecko już nie... rób sobie z d... co chcesz, dawaj komu chcesz itd, itp, nic mi do tego - ale miej na tyle rozumu, by używać środków antykoncepcyjnych!


   Aliszjo - w twoim wypadku weź to słowo w cudzysłów...


   Usuń
  9. biorę twój "intelekt" jest niczym.

   Usuń
  10. nie zalapal sie na 500+ i bredzi dziadek Kaczyński go olał.
   dostałby w zęby za takie wypowiedzi na żywca.

   Usuń
  11. 1 - załapałem się
   2 - macie obsesje na punkcie na punkcie Kaczyñskiego, pewnie związane z jego władzą. Nawet wam się śni że on trzyma swoje ręce na waszych wagonach, nie moja sprawa ale to chyba chore...
   3 - oddał bym, kobiet nie boję ale dzieciobójczynie to inna sprawa.

   Usuń
  12. wiem że się nie załapałeś na 500+ nie bredz i o to masz żal do swiata.

   Usuń
  13. zapier... na nocce i to go otumanilo.

   Usuń
  14. Ja wiem że wpisać kilka słów w ramkę potrafi każda cegła i pustak a wypełnić poprawnie formularz rejestracyjny już nie, ale znudziła misie polemika z chamowatymi i głupimi anonimami.

   Usuń
  15. Chyba upadł na głowę
   Kobieta jest człowiekiem jest osobą autonomiczną i nigdy nie będzie niczyja własnością! Dziecioroby ograniczają się jedynie do płacenia lub nie alimentów, broń Boże wychowania dzieci. Nawet pensje mają wyższe od kobiet wychowujących dzieci, od tych samotnych również, pomimo, że to kobieta wychowuje dzieci, znosu trudy ma przechlapane resztę życia.

   Usuń
  16. Wylałaś swoje żale... ulżyło Ci?

   Usuń
 13. Dziękuję za komentarz u mnie.
  Myślę, że usuwanie ciąży bez przyczyny jest objawem dekadencji, jest obrzydliwe i niemoralne, ale jeśli jest medycznie uzasadnione to nie powinno być z tym żadnego problemu. To przecież rodzice, kobieta w przypadku gwałtu i lekarz podejmują decyzje a nie rząd, wiara czy ideologia. Nie mogę zrozumieć tego, że w XXI w. ginekolog może kierować się klauzurą sumienia, aptekarka może nie sprzedać prezerwatywy, bo jest wierząca, a nauczyciel będzie pomijał tematy związane ze sprawami seksualności i mówił na biologii o kalendarzyku. Żyjemy przecież w państwie świeckim? Nikt nie powinien odgórnie sterować ludźmi, a tak chyba zaczyna się dziać, cofamy się w poglądach.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Zzbyszku - nie sadziłem że należysz do grona osób odmawiających innym prawa do sumienia?!

   Usuń
  2. " A jak SS manom sumienie nakazywało mordować Żydów to to tez było OK ? " nadal zero logiki intelektu też.

   Usuń
  3. Albo mamy ZASADY "NIE ZABIJAJ" albo można zabić każdego w każdej okoliczności - bo co za różnica?!

   Usuń
  4. chłopcze jutro jest dzień święty, pomódl się za siebie, dobrze to zrobił tobie i twoim bliskim.

   Usuń
  5. Pomijając wypowiedzi osób anonimowych i całą dziwną dyskusję, nie sądziłem Makromanie, że masz jakieś zastrzeżenia do etyki zawodowej i profesjonalizmu, a chyba to obowiązuje, a nie sumienie, w każdej pracy.

   Usuń
  6. Ponieważ Zbignewie wysokim profesjonalizmem cechowały się kadry w łagrach i obozach śmierci, a opinią o nieskazitelnej etyce zawodowej może "poszczycić się" niejeden zbrodniarz sądowy. Każda ludzką działalność bez oparcia w sumieniu prędzej czy później staje się zbrodniczą, czy to celowo czy na skutek zaniedbania.
   Mamy nawet dowody z eksperymentów socjologicznych w tym najsłynniejszy że "strażnikami" i "więźniami", dokładne pokazujący jak potworny może być "profesjonalizm".

   Usuń
  7. No, jeśli masz Makromanie takie argumenty to wymiękam.
   Z autopsji znam przypadek, a było ich chyba kilka w Polsce, gdzie ginekolog odmówił skierowania ciężarnej pacjentki na badania prenatalne, bo kierował się klauzulą sumienia. Może w twoim przypadku to normalna rzecz, u mnie niestety głupota.

   Usuń
  8. Nie rób unków!
   Owszem było kilka takich przypadków, ale co złego się stało?! Że nie zabito dwójki dzieci?

   Usuń
  9. nie wie co to badania prenatalne cymbal jeszcze glos zabiera,
   wykastrowac i do warty. Kobiety sa siłą i precz z kundlami.

   Usuń
  10. Czuje sie sama OKROPNIE... Wigilię sama..sylwester sama.... Płacze.

   Usuń
  11. Trzeba nie mieć SUMIEWNIA żeby nie pomóc kobiecie zgwałconej....będzie Pan z nią jeszcze dyskutował? Przy przyjęciu na studia medyczne trzeba wprowadzic oświadczenie, że wiara i nauka w parze nie idą. A potem dopiero się kształcić za publiczne pieniądze...inaczej sami sobie za studia płacić, żeny i pieniędzy i nam czasu nie tracić...Zróbcie liste lekarzy co się na te klauzulę powołują, my ich tez nie obsłużymy w sklepach, biurach, firmach prywatnych ... bo nam na to sumienie nie pozwala.

   Usuń
  12. "pomoc" polegająca na zamordowaniu niewinnego człowieka?!
   chore!

   Usuń
 14. Ty mi zawsze mówisz najmilsze rzeczy i najpiękniejsze komplementy, jeszcze się zakocham <3 w Tobie i w sobie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To propozycja czy groźba? ;)

   Usuń
  2. maz grodzkiej?

   Usuń
  3. Ksenofob!!!

   Usuń
  4. Jest dzieckiem indygo!?

   Usuń
  5. Ksenofob jest najfajniejszy - nie wiedziałem że Sabina Milewska jest Obcą!

   Ewusiu - a co ciebie z tym "indygo" ? owszem chodzę z jeans'ach ale żeby być ich dzieckiem? może zmień tabletki?

   Usuń
  6. do "eksperta-ginekologa" w sutannie5 stycznia 2017 14:19

   Od razu widać mohera z kurii Radia Maryja "eksperta-ginekologa" w sutannie, który na porodówce robi w gacie albo mdleje. Ile dzieci z gwałtu urodziłeś, impotencie umysłowy ?

   Usuń
  7. Nie zemdlałem miło kobieto! Od początku do końca byłem z Żoną. Jeśli Ci z tym lżej niewiasto to się cieszę.

   Usuń
  8. No, to są PANY!!!

   Usuń
 15. Wszystkim najlepszego w nowym roku .zeby PiS i makroman poszedł precz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzisz twój problem tkwi w intelekcie! nie rozeznajesz otaczającej rzeczywistości, tylko idziesz prowadzona przekazem mendailanym. Tymczasem prawda jest taka że przynajmniej jeśli chodzi o zabijanie nienarodzonych, to właśnie PiS uparł się przy dawnym "kompromisie" i NIE przegłosował projektów obywatelskich - więc jak Ci tak bardzo zależy na prawie do mordów na dzieciach w okresie prenatalnym, to powinnaś wręcz modlić się o to by PiS przy władzy pozostał.

   Co do mnie to inna śpiewka - owszem mogę sobie pójść precz, ale to Ty swoimi "odpowiedziami" prowokujesz mnie do aktywności.

   Usuń
  2. och mój malutki rycerzyku, moj rycerzu i wojowniku, tyle co sobie popsioczysz na swoj marny los. wyśpij się po nocce i daj już ludziom spokój.

   Usuń
  3. Ty to wiesz jak zagrać na męskiej szowinistycznej duszy... ;-P

   Usuń
  4. Po pierwsze żeby pouczać kogoś sam naucz się pisać poprawnie
   Po drugie ciało kobiety, jest ciałem kobiety - zygota ani zarodek NIE MOŻE PRZEŻYĆ BEZ CIAŁA MATKI bo OBUMIERA. Ciało kobiety, jest więc ciałem kobiety - nie starczą fiksacją tak długo jak on tego dziecka nie będzie rodził we krwi, ryzykując swoje życie i zdrowie.

   Usuń
  5. A co napisałem "niepoprawnie"?
   Ciało kobiety jest ciałem kobiety, ciało nienarodzonego człowieka jest jego ciałem.
   Umrze takę noworodek jeśli zabraknie mu opieki, tudzież setki tysięcy obłożnie chorych - więc argument jest zwyczajnie głupi!

   Usuń
  6. Ale masz jazdę z tłumokami, kolego MAKROMAN. Gnieciesz suki lewackie merytoryką, ale fanatyczki aborcji nie są zbyt inteligentne, w kółko to samo, plemniki, onanizm, nie-życie. Sama retoryka proaborcyjna je dyskwalifikuje z grupy osób inteligentnych. Kobieta z natury broni swoich dzieci, nawet głupia kura na wsi broni swoich jaj w gnieździe. A lewaczka? Toz to głupie udostępniaczki pochwy w przydyskotekowych szaletach. Nie oczekuj od nich, to ich wychowanie, to dom rodzinny siedzi w głowach. Dają świadectwo tego, co wyniosły z domu - gówno w głowie i gówno w sercu. Abortują swoje dzieci - skończy się patologia w społeczeństwie, nie urosną kolejne tłumoki.

   Usuń
  7. Co do tego że propaganda aborcyjna narodziła się w kręgu środowisk lewackich (wielkim zwolennikiem aborcji dla osób "mniej wartościowych" albo zgoła "podludzi" był Himmler, w ZSSR była normąz nadal jest w Chinach i Korei ludowej), nie ma dwóch zdań. Atomizer tragedią jest to że zabicie płodu wybierają kobiety które bynajmniej lewacka mi nie są.

   Usuń
  8. no i gites wreszcie się zalogowałeś i pod komunistycznym pseudonimem bedziesz mógł konwersować ze sobą i chwalić swoje sowinistyczno-stalinowskie poglądy. tylko referendum moze pomóc Polsce, ludzie nie bójcie się wyjść na ulice, gnojcie chamów.

   Usuń
  9. Paranoja w połączeniu z głupotą równą głupocie sędziego Tulei (znaczy tego który się tak podjarał swoim wystąpieniem przed kamerami że się we właeny łańcuch zamknął).
   Paranoja bo "Kolega" nie jest mną i łatwo to może sprawdzić naszą gospodyni porównując adresy IP.
   Głupotą bo akurat za Stalina zabijanie, eugenika itp. były standardową procedurą! Proponuję wiedzę czerpać z książek a nie ulotek kolportowanych pośród histeryczek podczas manif...

   Usuń
 16. Co chcesz,nieprzypadkowy wybór dni,chyba,że nie mam racji,oby. I tak jest postęp.z moimi prawami człowieka i obywatela też nie ma on nic wspólnego, choć wykluczyć nie mogę,ze nawet jego pomoc mogłaby się kiedyś przydać,ale prędzej rok dwa trzy temu;facet się ewidentnie pogrąża i robi dokładnie to,czego miał nie robić,zarzekła się chodząc po blogach w tym prawicowych,grzeczny był,nawet nieraz merytoryczny, arcynaiwnie?rozczarował mnie.Teraz już z rzecznikiem praw obywatelskich ma tyle wspólnego co ja z rosiczką.Ale może ktoś jeszcze coś z tego,że on jest nim,będzie miał,oby;i oby nie jakiś inny lewak, no chyba, że faktyczna krzywda mu się będzie dziać,to jak każdemu oczywiście...Po to został wybrany, ale było sporo nadziei, jak widać i jak wielu wiedziało od razu zupełnie bezpodstawnych,że się gość wzniesie ponad i będzie innym rzecznikiem,niż ostrzegający i czarnowidzący zapowiadali. Co do reszty to skarżą się ci co piszesz i wprowadzeni w błąd,którzy dali sobie wmówić, że krucjata przeciw fundacjom i to wiem,niestety niektórzy,co się faktycznie przestraszyli,że wizerunek fundacji w ogóle,nie tej czy innej,ale i tej jego ucierpi.Na szczęście ws.społecznej szkodliwości krytykowania Michnika zaczęły puszczać lody i tamy;od jakiegoś czasu,jedni mówią od 2 3 lat, inni od iluś miesięcy jest dużo dużo lepiej, wyborcza nawet przegrywa procesy seryjnie, więcej niż po 2 3 4 z rzedu,a to co z tymrobi i co dlej robi...wiemy.NIe od dziś wiadomo,że na jednego nagonka w Polsce może być,a drugiego skrytykować nie wono;co tam krzyczeli ci chorzy z nienawiści i podjarani oby tylko emocjonalnie?coś o dyktatorze,uzurpatorze...no tu też się pod różnymi artykułami takie rózne plucia pojawiają, ciekawe,że tym samym uzurpatorstwo innych nie przeszkadza.Ale to w sumie nie nowina jak świat światem,odkąd ludzkość istnieje,politykuje,ma media...Co nikogo z lewa prawa nie powinno tłumaczyć. wiadomości z 2015 codziennie,choćn ie zawsze całe,wyczerpywały wszystkie znamiona i przesłanki wytyczane przez organizację hejt stop,stop nienawiści,etc..ic o? i g...wiadomo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co siedzi we łbach takich paskud dżdżownic ja ty ?
   Nie chcesz człowieku usuwać to tego nie rób, to sa twoje zasady i się ich trzymaj cymbale no ale to za mało, swoje zasady trzeba wcisnąć innym. Gówno mnie obchodzą zasady innych, moje zasady sa najmojsze.
   no i jak się leczy zdeformowanego norwordka umierającego kilka godzin później po odłączeniu aparatury ?
   Jak się leczy kobietę która prawdopodobnie straci życie na skutek ciąży? Przeciez ty to wsiesz najlepiej bo to nie twoje, Jarka i chazana zycie.

   Usuń
  2. Może raczysz zrozumieć kobieto dobra, że zabijanie jest ZŁEM, tak samo jak gwałt i znacznie większym niż kradzież. jeśłi zabijanie nienarodzonych 'gówno" Cie obchodzą, to zakładam iż tak samo "gówno" Cie będzie obchodziła kwestia że ktoś Cie zgwałci - o i ile to tylko będzie zgodne z jego zasadami, albo... zabije - byle jak były "najjegoszsze"! !

   Reszta to popis twojej niewiedzy i naiwności. W obecnych czasach w Polsce nie ma już kobiet "które prawdopodobnie stracą życie na skutek ciąży" a przypadki które się zdarzają to... przypadki właśnie, nikt śmierci nie kalkulował, nawet nikt nie kalkuluje jej ryzyka!

   "zdeformowanego noworodka" leczy się dokładnie tak samo jak każdy inny przypadek.

   poza tym kobieto dobra - Kaczyński właśnie otrzymał "Heroda roku" od organizacji proliferskich - więc po prostu plujesz żółcią a nie argumentami.

   Usuń
  3. Heroda roku ? A ze otrzymal gowno na taczce pod sejmem to tego juz nie wspominasz, lecz sie psychiatrycznie. Zreszta co może wiedzieć o życiu ktoś kto za to że ma tylko jedno dziecko i nie ma 500+ wini caly swiat.

   Usuń
  4. Z Idiotkami zwłaszcza anonimowymi nie będę konwersował.

   Usuń
  5. Panie zdemęciały kołtunie Mickey_Mousse - niech się pan najpierw da zgwałcić zwyrodnialcowi albo pedofilowi ( z gwałtów tak sobie pan niedawno żartował, to pewnie się panu spodoba), a potem pier$@%czy, że będzie się z tym "OJCEM" konsultował w sprawie pana zygoty z gwałtu. Polecam leczenie prostaty, bo na mózg katotalibańskiego buraka jak widać za późno.

   Usuń
  6. Droga Anonimowa istoto płci zapewne żeńskiej (sądzę po proporcjach emocji do logiki).
   Trudno jest "dać się zgwałcić", poza tym gdyby natura chciała żeby człowiek nie poczynał się na drodze gwałtu, to dała by kobietom mechanizm znany choćby u gołębic,ale nie dała... sorry, to zresztą nie jest moje rozumowanie wynika wprost z tekstu "samolubnego genu" Dawkinsa - a chyba nie nazwiesz Dawkinsa katotalibem.

   Usuń
 17. Bardzo dobrze kobiety! Walczcie o swoje prawa! To co się dzieje w tym chorym Państwie przechodzi ludzie pojęcie. Chora partia PiSdu chce rządzić wszystkim. Chorzy ludzie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. brawo ty.

   Usuń
  2. Albo jesteś zwykłym trollem ,albo zwykłym głupcem - (wybór nie należy do Ciebie)- bo tak się składa że Kaczyński (czyli de facto cały PiS) właśnie otrzymał "Heroda roku" za brak poparcia dla obywatelskich projektów ustaw kładących tamę zabijaniu eugenicznemu.

   Usuń
  3. bRAWO Damian, sa jeszcze porządni faceci na tym swiecie a nie jakies dzdzownice. a twoj namiestnik i bóg Kaczyński ma niewiele do powiedzenia.

   Usuń
  4. Jeśli…
   - nie planowałaś ciąży, a stało się…
   - jesteś w ciąży i źle ją znosisz,
   - chciałbyś/abyś udzielić wsparcia komuś, kto jest w nieplanowanej ciąży,
   - chciałbyś/abyś udzielić wsparcia komuś, kto źle znosi ciążę

   … i przeżywasz w związku z tym trudności, którymi nie masz się z kim podzielić...
   Zadzwoń lub napisz do nas.
   k o n t a k t @ n e t p o r a d n i a .pl
   w w w. n e t p o r a d n i a .pl
   58 6 915 915
   Jesteśmy codziennie od 18.00 do 23.00

   Usuń
 18. Odpowiedzi
  1. kilka twoich koleżanek ma problemy ze składnym wyrażeniem myśli, albo puszczają im nerwy, albo są ofiarami obecnego systemu dysedukacji. Tak czy siak jest OK - ja tam się nie obrażam ;-)

   Usuń
  2. dopuściłaś palanta do glosu który twierdzi że ciało kobiety jest jego wlasnoscia i że on może decydować o innych.
   To tak jakby powiedzieć mężczyźnie że decyzja o próbie usunięcia raka prostaty nie należy wyłącznie do niego a również do jego żony. Widisz pan ta różnicę, czy nie bardzo dalej? A co z kobietami, które zgwałcono ? Imbecyle czują się jak mężowie do decydowania o nich?....myślenie pana boli, panie sfrustrowany Makromanie.

   Usuń
  3. Ciało kobiety jest ciałem kobiety i kropka (nie przypominam sobie, żeby współmałżonków się kupowało w markecie jak krzesło i aby byli własnością drugiej połówki), a jeśli to się km czy chazanowi nie podoba, to wg ich logiki penis męża wraz z resztą jego ciała należy do żony i może ona swojego współmałżonka wykastrować z byle powodu. Nie byłoby to takie złe, skoro większość chłopów właśnie tylko na to zasługuje.

   Usuń
  4. Aliszio - nie myśl seksem ale głową! Ciało kobiety jest jej ciałem, a ciało nienarodzonego człowieka jego - od początku różnią się genetycznie i są oddzielone na wiele różnych sposobów, czy mam Ci tu zrobić wykład na temat budowy i funkcji macicy?

   Usuń
  5. Ma racje-trzeba zająć się mężczyznami. pozbawić nasienia PODWIĄZAĆ JAJOWODY LUB CAŁKOWICIE USUNĄĆ dlaczego tylko kobiety mają szarpać się na zdrowie !!!

   Usuń
  6. A ktomci każe spółkować z mężczyzną i "szarpać się na zdrowie" (cokolwiek by to nie znaczyło?!) Spółkuj z psem albo wibratorem... Nie zajdzesz!

   Usuń
 19. Ciąża też jest niechciana.
  I nie mam zamiaru rodzić DLA faceta moje ciało, moja decyzja! Pojadę do Czech i tyle bez zgody jakiegoś świra owładniętego instynktem ojcowskim :/ niech sobie wyhodują macice i sami rodzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. twoja du... to była twoja decyzja - komu dajesz i w jakich okolicznościach - dziecko jest SAMOISTNĄ osobą!
   Ale widać spory odsetek kobiet nadal uważa że sa wiatropylne i akt kopulacji nie ma nic wspólnego z aktem prokreacji!

   Usuń
  2. nie ma 500+, ma tylko jedno dziecko, pracuje na nocki, raczej robol, mówca internetu, zwolennik pisu, malo sexu dużo gadania, janusz internetu, katotalibański burak, ma małego bo makro man i indygo a to wynika z jego wypowiedzi.

   Usuń
  3. Ufff... Sporo Cię to kosztowało wysiłku... Żeby choć trafne było!

   Usuń
  4. no wiesz że jest. Tak jak Zelnik najpierw sobie wyskrobal kariere a pozniej moralizuje. To samo chazan, pieprzeni hipokryci .

   Usuń
  5. Droga Anonimko (czy to tak trudno założyć sobie konto?), pewnie byłaś na jednym z moich blogów, niestety niedoczytałaś... Trudno.

   Usuń
 20. gosciu ma racje. panie januszu popieramy pana. prawdziwy polak ma poglądy zgodne z pańskimi. cześć wielkiej polsce!!!!! smierc zdrajcom narodu polskiego .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jakże mnie miło... ROTFL

   Usuń
  2. nie zrozumieliśmy się prostaku, Wychodzi na to ze cialo kobiety nalezy do wszystkich tylko nie do niej. Ja decyzje o terminacji ciazy z powodu wad letalnych podjelam razem z mezem, ktory niesamowicie mnie wspieral, bo tez sobie nie wyobrazal, ze zamiast szykowac ciuszki, pokoj dla dziecka, szykowlibysmy pogrzeb.

   Usuń
  3. Ok, jezeli decyzja o ciazy czy aborcji nie dotyczy tylko kobiet, maja w tym uczestniczyc mezczyzni, to powinno to dzialac w obie strony. Skoro dziecko zostalo splodzone przy uczestnictwie mezczyzny, to decyzja czy ma zostawic kobiete z dzieckiem tez nie powinna nalezec do niego. Jezeli kobieta nie wyrazi zgody na to, zeby od niej odszedl, to ma dran z nia zostac do usranej smierci!!! Najlepiej: splodzic, brac udzial w decyzji, ze dziecko musi sie urodzic, a potem odejsc do kolejnej kobiety...

   Usuń
  4. Makromanko - Ty nie zrozumiałaś! Co zresztą mnie nie dziwi.
   Mężowie bardzo często popierają kobiety w ich głupich decyzjach. Czyli nie zrobiliście waszemu dziecku pogrzebu?
   Doprawdy nie ma się czym szczycić!

   Usuń
  5. Anonimko - kobiety niestety muszą być bardziej wybredne w doborze partnerów. Oddawanie się góniarzom za garść czułych słówek niestety owocuje takimi wpadkami. Niestety domaganie się by sprawca ciąży "został z kobietą do ustami śmierci" może odbić się na niej niekorzystnie (bo gnojek może np sięgać po przemoc albo / i alkohol), ponadto utrudnia jej znalezienie górnego partnera w przyszłości, natomiast wszelkie formy przymusu do płacenia alimentów, łączne z objawami pracy są akceptowalne. Osobną kwestią to tzw. "łapanie na brzuch" ale wtedy stroną winną są kobiety.

   Usuń
  6. życzę, abyś chociaż raz miał okazję poczuć sie jak Matka rodzącą dziecko, które skazane jest na śmierć. Chociaż raz... A potem oceniaj i opowiadaj swoje brednie.

   Usuń
  7. A co czuje kobieta zabijająca swoje dziecko przed narodzeniem?!
   Niedająca swojemu dziecku nawet szansy na jeden oddech? Albo taka co jej "miejsca na książki mogło by braknąć"?!

   Usuń
 21. Ten makroman jak większość polskiej prawicy niczym nie różni się od muzułmanów, którymi tak gardzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdziwisz się ofiaro swojej formacji ideologiczne, ale ja nie gardzę Muzułmanami.

   Usuń
  2. Ojej bidulek:( on taaaki święty przecież.

   Usuń
  3. Po prostu nie stosuj łgawej retoryki i swoich lewackich uprzedzeń w rozmowie ze mną bo to do niczego nie prowadzi.

   Usuń
 22. Odpowiedzi
  1. Od tego należało zacząć...

   Usuń
  2. jak po nocce wyspałeś się, żoncia ugotowała coś czy jesteś pantoflarzem a tu rżniesz herosa.

   Usuń
  3. Jestem pantoflarzem i to ja gotuję...
   Zadowolona?

   Usuń
 23. do "eksperta-ginekologa" w sutannie7 stycznia 2017 07:22

  On czasem nie jest starą panną ?

  OdpowiedzUsuń
 24. Oczywiście z #czarnymprotestem byłam i jestem całym sercem. Nie jestem osobą, która usuwałaby jakiekolwiek komentarze na moim blogu - jakie by nie były. To byłoby sprzeczne z moimi zasadami. Makroman ma zdanie odmienne od innych, ale to nie zmaczy, że mam usuwać jego komentarze. Oczywiście jego zdanie szanuję, chociaż się z nim nie zgadzam w pełni.:) Każda strona ma rację. Ja jestem zwolenniczką kompromisu aborcyjnego, na grupie z czarnego protestu część za 100% legalizacją aborcji zaczęła obrażać te, które walczyły o zachowanie kompromisu, a to doprowadziło do pomiejszenia grupy, niestety. Uważam jednak, że człowiek jest osobą myślącą i może sam za siebie podejmować decyzje. Kwestia aborcji to nie kedyny problem. Ograniczenia praw kobiet w Polsce zaczynają sięgać zdecydowanie wyżej. Był już pomysł na wycofanie ze sprzedaży leków antykoncepcyjnych, które nie tylko stosowane są jako środek antykoncepcji, ale także leczę schorzenia u kobiet. Polityka antyaborcyjna, 500+ i inne pomysły mają na celu zwiększyć populację Polaków. Poprzedni rząd, widząc problem zwiększającego się niżdu demograficznego refundował invitro. Warto jednak mieć na uwadze, że tu nie chodzi o "dobro" nienarodzonych dzieci, tylko zwykłą rozgrywkę polityczną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak i nie!
   Tak - nie ma o czym gadać
   Nie - in vitro to było zagranie na dwie strony raz że dawało szansę na transfer dużych sum do "właściwych" klinik i w ręce "odpowiednich" ludzi, a dwa że pozwalało rozdrażnić środowiska konserwatywne i kościelne (to się nazywa kopaniem w klatkę z małpami - bo zawsze podniesię się wrzask który zagłuszy merytoryczne argumenty).
   500+ - czysty chwyt marketingowy, PiS dostrzegł że pewna grupa ludzi wcale na wybory nie chłodzi, więc postanowił ich zmobilizować, jak widač się udało, I znów zamiast merytorycznej dyskusji były małpie wrzaski.

   Demografia tu jest tylko listkiem figowym, bo zawsze chodzi o korupcję - taki "urok" dmokracji.

   Wszystkie projekty pochodzą od środowisk pro life żaden od PiS.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Z tym pro lifem to też nie jest tak do końca :D Na czarnym proteście wśród proliferów widziałam osoby związane z Pisem. Na radnych i pisowców z mieścin nie zwraca się uwagi, podobnie jak na "niezależnych" proliferów z pisowskich młodzieżówek. To jest na takiej zasadzie jak Putin zrobił wjazd na ukrainę i mówił, że to nie jego żołnierze. xD Podobna sytacja z Kodem, niby niezależnie, ale - no właśnie. Zgadzam się z tobą, +500 to czysty chwyt marketingowy. ;)
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  3. Jasne - zakazu nie ma, ale chodzi o oficjalną linię partii, zwana przez niektórych "programem". Oczywiście pozostaje pytanie na ile to osoba związana z PiS jest prolajferem, a na ile prolajfer związał się z PiS licząc że w ten sposób łatwiej przeforsuje swoje idee. Podobną sytuację obserwuje się np w przypadku Klubów Gazety Polskiej. W drugą stronę mamy np. aborcjonistów (proczojsy)związanych z PO, lub POwiaków związanych z proczojsami... nie ogarniesz, bo trzeba by każdemu osobiste pytanie na osobności zadać.
   Co więcej Kaczyński za darmo "Heroda roku" nie dostał, tylko właśnie za utrącenie projektów objęcia ochrona prawna wszystkich dzieci, nie tylko tych chcianych i kochanych od chwili poczęcia. Niektóre z twoich koleżanek miały problem by ten fakt rozkminić.
   Serdeczności

   Usuń
  4. To teraz my zdecydujemy o twoim penisie... impotentom trzeba je usuwac.

   Usuń
  5. Właśnie Melu udowodniłaś ponad wszelką wątpliwość że knajpiano koszarowe opinie na temat tego kim/czym jesteście, czym myślicie itp. są... prawdziwe. Gratuluję.

   Usuń
  6. Pan nie zauważył, że nie o jego ciało chodzi, a w więc nie o niego samego. Ani w sensie ogólnym, ani w konkretnej sytuacji. Skąd więc uzurpuje pan sobie prawo do decyzji, przepraszam: prawo do wyroku? Oczywiście akceptuję indywidualne i osobiste prawo do decyzji pana w odniesieniu do jego własnwj żony lub córki lub syna, ale tylko jeśli obydwie/wszyscy odddadzą się dobrowolnie w ręce meża lub/oraz taty. Nota bene: patriarchat tego typu rozpowszechniony jest w krajach bliskiego i dalekiego Wschodu od setek lat. Może to dla pana i PiSu polski wzorzec anno 2017?

   Usuń
  7. Droga inaczej niż mądra Wolve, doprawdy! Ileż razy trzeba Wam powtarzać że macie pełną wolność co do tego komu, gdzie, w jakich okolicznościach, za ile itp. owo "wasze ciało" udostępniacie, ale życie dziecka do Was nie należy!

   Usuń
  8. Ja w przeciwieństwie do ciebie nie zieję jadem i nienawiścią jak twoi braci lewaccy pisowcy. A bagaż przeżyć i doświadczeń kształtuje światopogląd którego ty nie masz. Jak nie rozumiesz to mogę wyjaśnić prościej. Siedzisz przed kompem z jednym dziecięciem i się pocisz, luz.

   Usuń
  9. no tak Ty "nie ziejesz jadem"... rozumiem że nawet cytaty nic tu ne wskórają, bo wobec tak mocnej wiary we własną "nie jadowitość" logika jest bezradna!

   Masz rację PiS to socjaliści (tacy bardziej umiarkowani, ale jednak), tyle że wbrew idiotkom ja zpnie jestem z PiSu!
   Jak oglądałem wczoraj ten śmieszny marsz kobiet, to doszedłem do wniosku że one zidiociały całkiem!!! Bo jaka "przemoc" skoro to właśnie PiS utrącił szereg ustaw i projektów antyaborcyjnych?!!!
   Jakiś cwany alfons steruje tymi idiotkami i wyprowaeza je na ulice...

   Usuń
 25. Drogie panie radzę zacząć walczyć o swoje prawa zdobyte rozwojem medycyny na świecie.Mam 71 lat i w czasach swojej młodości to ja i mąż decydowaliśmy o czasie i liczbie potomstwa.Niechciane ciąże można było usunąć w szpitalu,antykoncepcja dopiero pojawiła się na rynku .Jak ktoś potrzebował u nas niedostępnych leków hormonalnych to dostawał receptę i piloci PLL LOT chętnie ją realizowali w Belgii czy Francji.Przy tak olbrzymim jak teraz rozwoju medycyny na świecie nie można pozwolić sobie drogie Panie na powrót do średniowiecza .My stare możemy was popierać ale już fizycznie nie pomożemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wy stare, uważajcie bo w tej postępowej Europie niedawno zaczęto zabijaç staruszki, na podstawie domysłu że marzą o eutanazji..

   Usuń
  2. Aktualnie kretyna robisz z siebie ty. I ty jesteś trollem i lewakiem. Kto tutaj klnie, wyzywa, obraża, czepia się wyglądu i innych spraw? No chyba nie ja xD

   Niestety, nie karmie Trolli Wiec nie zniżę się do Twojego poziomu ;P aktualnie bardzo mnie bawi rozmowa z Tobą. Bo głupota ludzi ogólnie jest śmieszna. Dzięki ze mnie rozbawiłeś i czekam na więcej.

   Usuń
  3. Ślązaku - było by miłe gdybyś raczył napisać komu odpowiadasz.

   Usuń
  4. Kutasem możesz nazywać siebie, możesz zresztą go i za mnie wytrzaskać, nie żałuj sobie on to lubi.

   Brak słów proszę Państwa. Cham próbuje uczyć kultury człowieka po stokroć bardziej inteligentnego i kulturalniejszego. Śmiech na sali:P
   Boże, proszę, daj mi cierpliwość bym nie zniżył się do poziomu tego kretyna. Otocz opieką jego najbliższych którzy muszą znosić go na codzień. Amen.
   Dobra, ja z ludźmi o tak żenujacym poziomie nie mam zamiaru dłużej rozmawiać. Idę ogarnąć jak Cie zablokować:P

   Usuń
 26. Jestem kobietą i chce mieć wybór . Ja tylko ja bo to jest moja sprawa i żadne faszystowskie pizdusie tego nie zmienią.
  A ksieza ktorzy tak pieja dlaczego nie przyznaja sie do swoich dzieci?Wiele jest pytan do przeciwnikow aborcji Mozecie rowniez mnie skrytykowac nie zalezy mi na tym bo juz mam 60lat ale nigdy bym nie zabronila aborcji w razie potrzeby mojej corce czy wnuczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz wybór i twoje córki też - (komu, gdzie, w jakich okolicznościach, za ile itp.) waginę udostępniają - ale nie masz prawa decydować o życiu innego człowieka! Nawet jeśłi miał pecha być twoim dzieckiem.

   Usuń
  2. Dyżurne Sumienie pisotalibów znów w akcji!Gościu przestań już chrzanić swoje chore poglądy bo to żałosne

   Usuń
  3. dopisz jeszcze "to nie jest jad" pocieszna jesteś...

   Usuń
 27. makroman podziwiam twoja matke że dała rade.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słusznie - bo to wspaniałe kobieta była, nigdy jej żadne lewackie idiotyzmy do głowy nie przychodziły.

   Usuń
  2. Ale że z tobą dała RADĘ i nie usunela. Jestes typowym pisowcem ktory ma jak kon klapki na oczach. Przestancie sprawy sumienia regulować paragrafami, bo od tego krok do islamu. Aborcja - to będzie gwóźdź do trumny pisu... Kobiety to 50% społeczeństwa, z czego niewielki procent to te nawiedzone jak ty.

   Usuń
  3. Nie chodzi o aborcję "ot tak", tylko o gwałty na 12 latkach, które zaszły w ciążę, o dzieci z szeregiem chorób, które sprawiają ból przez całe życie i powolną śmierć. I co powiecie na to drodzy katolicy? Bóg tak chciał?

   Usuń
  4. Jeśli zabijanie nienarodzonych to kwestia sumienia, to jak Cie ktoś zgwałci a potem utnie głowę, to także nie potraktujemy go paeagrafami, ale przemówimy do jego sumienia...

   JAM - piszesz głupoty takie, że nie sposób z nimi polemizować.

   Usuń
  5. Jak staniesz się kiedyś normalny jak ja, z głową nie przesiąkniętą zaszczepionymi ideologiami i czyimiś "wartościami" to może stanie się dla ciebie jasne że nie każdy musi podzielać twój punkt widzenia ukształtowany pod wpływem jakichś twoich przeżyć. Może jeśli potrafisz wyłącz na chwilę swoje emocje i spróbuj to ogarnąć?

   Usuń
  6. Dziękuję za taką "normalność" jak twoja... XD

   Usuń
 28. Mnozmy sie za wszelka cene, to nic ze domy dziecka pelne, i ze te dzieci maja gorszy start jako 18letnie niby dorosle istoty. To nic ze juz na usg wiadomo ze to dziecko jest mega powaznie chore i niedosc ze bedzie z bolu nieme cierpialo po porodzie i w swych ubogich latach zycia. Mnozmy sie! Rzucmy 500zl i mnozmy sie.PISzmy o tym ze aborcja jest be i fe a kraj niech dalej bieda zalatuje. A co tam! Mnozmy sie !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapytaj tych co żyją już czy podzielają twoje zdanie że powinni nieżyć... ?

   Usuń
  2. Przeczytaj mój wpis jeszcze raz, powoli i ponownie swój i zastanów się po co go napisałeś?

   Usuń
  3. Po to by Ci uzmysłowić że z lekkością ducha mówisz o uśmiercaniu osób które mimo wszystko chcą żyć!
   Resztę czyli podłości o 500+ zmilczam.

   Usuń
  4. A twoje plemniki nie chcą żyć i działać jak po masturbacji spuszczasz spermę w klozecie. Twoją inteligencję zmilczam.

   Usuń
  5. plemniki nie są poczętym nowym człowiekiem niedouczona istoto.

   Usuń
 29. Problem w tym że dla normalnego inteligentnego człowieka nawet kilkumiesięczny płód to coś co dopiero może stać się człowiekiem jak matka tak zadecyduje, a dla naćpanego swoją wiarą religijnego oszołoma i pisowca aborcja takiego kilkumiesięcznego płodu to morderstwo człowieka ale już jak taki płód obumrze z przyczyn naturalnych i dojdzie do poronienia to dla wspomnianego oszołoma i jego czarnych mocodawców absolutnie nie jest on dzieckiem i można wyrzucić do szpitalnych odpadków! Ktoś może zaprzeczy że tak jest??? Tu nie chodzi o poczęte życie, tu chodzi o to żeby kobiety w wieku rozrodczym narzucić religijne nakazy i sprowadzić je do roli bezmyślnych inkubatorów rodzących na chwałę pislamu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle że żaden "normalny inteligentny człowiek" ze szczególnym uwzględnieniem aborcyjnych oszołmek, nie jest w stanie podać żadnego limes, kiedy ten "kto dopiero może stać się człowiekiem" człowiekiem się staje...

   Co do wyrzucania płodów albo jesteś tak nikczemna, albo tak głupia. Bo poronione płody są wydawane rodzinom a księża odprawiają dla nich specjalne msze pogrzebowe!
   Reszta to znów potok twoich bkuzgów i hejtu - zstawiam bez komentarza.

   Usuń
  2. Ściśnij jajka i idź daj swojej babce buziaka bo chyba ma święto, jeśli jej na to pozwolisz oszołomie.

   Usuń
 30. Aborcja to faktycznie osobista sprawa kobiety. Zieleń miejska to kwestia zdrowia publicznego i wspólnej przestrzeni. Tak trudno zrozumieć? Moje drzewo moja sprawa, nie chcesz wycinki to jej sobie nie rób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Osobista decyzja" kobiety, to jest: z kim, gdzie, z co itp. ale nie odnośnie życia innago człowieka.
   Co do drzew to pełna zgoda, Szyszko to szkodnik.

   Usuń
  2. Nie chcesz dziecka to użyj tabletki lub je sobie usuń, no wreszcie zrozumiałeś oszołomie.

   Usuń
  3. nie chce mi się rozmwwiwć z idiotką to ją sobie zabiję...
   twoja "logika"!

   Usuń
  4. nie chce mi się rozmwwiwć z idiotką to ją sobie zabiję...
   twoja "logika"!

   Usuń
 31. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 32. A to znacie?!
  https://goo.gl/images/Mwpsvo
  miłego samopoczucia!

  OdpowiedzUsuń
 33. A ja uważam, że aborcja powinna być dostępna.
  Kto nie chce, nie zrobi.
  A tak kobiety usuwają same w domu lekami na stawy, to dopiero koszmar. Do 12 tyg maksymalnie powinna być dostępna a powyższego lepa do kastracji!!!!

  OdpowiedzUsuń
 34. MSHU - rozumiem iż jesteś w stanie podać nam co takiego zaszło między czasem 11 tygodni, 6 dni, 23 godziny, 59 minut, 59 sekund do kiedy wolno (wedle twego mniemania) zamordować​ nienarodzone dziecko, 12 tygodniam​i kiedy będzie to już zakazane?

  OdpowiedzUsuń
 35. Cenzura dziala skoro nie ma moich innych komentarzy. Zatem tak moi drodzy, 200 gwałtow Polakow na Polakach. Dziennie!!! A wy wciąż w strachu przed Arabami i w kłotniach o swój brzuch. Pomyślcie o swojej córce i żonie a potem rodźcie te dzieci i niech pisiory je karmią!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może dla ciebie nie ma różnicy, kto zgwałci. Ja wolę być zgwałcona przez Polaka niż przez jakiegoś Murzyna, albo bandę Arabów. I usunąć też się da, prom do Szwecji odjeżdża często. Zatem nie pierdorcie na tym blogu.

   Usuń
  2. M.C. - dane wyssane z małego palca kewej nogi czy zgoła z odbytu?

   Usuń

Ostatnie sesje